בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

 

בג"ץ  2669/20

 

לפני:  

כבוד השופט נ' סולברג

 

כבוד השופט ג' קרא

 

כבוד השופט א' שטיין

 

העותרת:

רופאים לזכויות אדם - ישראל

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבים:

1. שר הבריאות

 

2. שר הביטחון - מתאם פעולות הממשלה בשטחים

 

 

עתירה למתן צו על-תנאי

 

תאריך הישיבה:

י"ג באייר התש"פ      

(7.5.2020)

 

בשם העותרת:

עו"ד תמיר בלנק

 

בשם המשיבים:

עו"ד שי כהן; עו"ד תהילה רוט

 

פסק-דין

 

השופט נ' סולברג:

 

           עתירה ובצידה בקשה לקיום דיון דחוף בנוגע ל"זכות לבריאות, לשלמות הגוף ולחיים של בני אדם רבים", כנטען בהרחבה בעתירה, והכל בקשר ל"אופן התמודדותה של ישראל עם מגפת הקורונה ברצועת עזה ובגדה המערבית".

 

           כמה וכמה סעדים נתבקשו בעתירה, לגבי סיוע מאת ישראל לרשות הפלסטינית, בכלל זה גם לרצועת עזה, בקשר למגפת הקורונה: קביעה ופרסום הסיוע שישראל מתכננת להגיש; אספקה של מכונות הנשמה, תרופות, אמצעי מיגון, בדיקות וציוד רפואי; מידע בנוגע לנגיף הקורונה; סיוע בטיפול בחולי קורונה פלסטינים; הכנסת ציוד וחומרים לרצועת עזה; מעבר בטוח ומהיר של צוותי רפואה וחולים הזקוקים לטיפול חיוני; ופרטים על הדיאלוג והתיאום בין ישראל לבין הרשויות הפלסטיניות.

 

           בתגובת המשיבים צויין, כי העתירה אינה מקימה עילה כלשהי להתערבות שיפוטית. נמסר כי מדינת ישראל פועלת בשיתוף פעולה ובתיאום עם גורמי הרשות הפלסטינית הרלוונטיים וגורמים שונים בזירה הבינלאומית, לשם מתן סיוע רב ומגוון להתמודדות של האוכלוסיה הפלסטינית עם נגיף הקורונה. כל זאת, הרבה מעבר למחוייב על-פי דין.

 

           למקרא העתירה והתגובה, ובה פירוט לגבי מה שנעשה, ציינו בפתח הדיון היום כי על פני הדברים עושה מדינת ישראל רבות, בהיבטים שונים ומגוונים, אף מעבר לנדרש בנסיבות הנתונות, במידה ניכרת.

 

           ב"כ העותרת הודיע מצדו כי למקרא תגובת המשיבים שוחח אתמול והיום עם ב"כ המשיבים ומסקנתו היתה שאין עוד מקום לעמוד על העתירה בשלב זה, וביקש לחזור בו ממנה עתה, תוך שמירת טענות במבט צופה פני עתיד. ב"כ המשיבים – הסכימה.

 

           העתירה נמחקת אפוא בזאת.

 

           ניתן היום, ‏י"ג באייר התש"פ (‏7.5.2020).

 

 

 

ש ו פ ט

ש ו פ ט

ש ו פ ט

 

_________________________

   20026690_O02.docx   שצ

מרכז מידע, טל' 077-2703333, 3852* ; אתר אינטרנט,  http://supreme.court.gov.il